SPA ve Masaj
SPA ve Masaj
Son yıllarda çokça duyduğumuz ve birçok merkezi açılan SPA & Masaj da suyun iyileştirici gücünü kullanan bir terapi yöntemidir.
 
Latince “Sanitas Per Aquam” kelimelerinin baş harflerinden oluşan SPA & Masaj,  “sudan gelen sağlık” veya “su ile gelen sağlık” anlamlarına gelmektedir.
 
SPA & Masaj, Romalılardan beri uygulanan bir su terapi yöntemidir. SPA & Masaj'da suyun iyileştirici gücünden yararlanmak için akıtma, püskürtme, damlama ve duşlama biçimleri kullanılır. Bu terapi ile insan vücudunun dinlenmesi ve ferahlaması amaçlanır.
 
Son yıllarda birçok otel, merkez SPA & Masaj terapilerini uygulamaktadır. Bu merkezlerde su terapisinin yanı sıra doğal otlar, aroma bitkilerle vücudun iyileştirilmesi ve rahatlaması amaçlanır.
 
SPA sırasında en çok dikkat edilecek nokta, suyun iyileştirici etkisini azaltmamak için doğal olmayan hiçbir şey giyilmemesidir.
 
Günümüzde SPA yalnızca su ile yapılan terapileri içermemektedir. SPA merkezlerinde sıcak su havuzları, masaj terapileri, aroma terapiler, güzellik ve bakım kürleri uygulanmaktadır.
 
Spa'nın Yararları nelerdir?
 
Kan dolaşımını hızlandırır.
Vücuttaki ölü derileri atar.
Cilt problemlerini ortadan kaldırır.
Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına katkı sağlar.
Vücuttaki yağların atılmasına ve cildin pürüzsüzleşmesine yardımcı olur.
Ruhsal rahatlama sağlar ve uyku bozukluğu, gerginlik gibi sorunların atlatılmasını sağlar.
Romatizmal rahatsızlıkların giderilmesine yardım eder.
Stres, yorgunluk gibi sorunları giderir ve kişiye enerji verir.
Kasları yumuşatır ve eklem rahatsızlıklarını giderir.

Fit City olarak kişilerin spor salonu ihtiyacını karşıladığımız kadar spor öncesi ya da spor dışı rahatlık adına da hizmet vermekteyiz. Spa masaj imkânını bünyemizde bulundurarak hizmet verdiğimiz alanları bu sayede genişletiyoruz. Hizmet verdiğimiz ilçeler arasında:

·         Bakırköy spa masaj,

·         Bayrampaşa spa masaj,

·         Zeytinburnu spa masaj yer almaktadır.

Bulunduğunuz ilçeye göre kolaylıkla bizlere ulaşarak randevu oluşturabilir ve derinlemesine rahatlığın keyfine sizler de erişebilirsiniz.